Kim jest następczyni Karla Lagerfelda?

Marzec 21, 2019
IMG_0813

 Karl Lagerfeld – projektant, artysta, fotograf, dyrektor kreatywny Chanel i Fendi oraz marki sygnowanej własnym nazwiskiem. Był jedną z najważniejszych postaci w świecie mody. Projektant zmarł w wieku 85 lat.
Nie było go już na ostatnim pokazie Chanel podczas Paryskiego Tygodnia Mody, gdzie podczas finału pojawiła się za niego projektantka Virginie Viard.

Kim jest Virginie Viard? Między Viard a projektantem narodziła się silna więź. Kobieta wielokrotnie podkreślała, że jest to prawdziwa przyjaźń i oddanie. To ona czuwała nad powstawaniem każdej kolekcji. Wybierała idealne tkaniny oraz zdobiące ubrania i hafty i unikatowe dodatki.
Następczyni, prawa ręka od ponad 30 lat, którą Chanel ogłosiło nową dyrektorką kreatywną marki. W finale ostatniego styczniowego pokazu Chanel Haute Couture, którego akcję przeniesiono scenograficznie do słonecznej Toskanii, po raz pierwszy zamiast Karla, gościom dziękowała Virginie Viard. Francuzka od lat towarzyszyła mistrzu przy każdej kolekcji dla Chanel, jednak jej nazwisko nie było w branży powszechnie znane.
Słowa Karla o jego następczyni:
Virginie jest najważniejsza; nie tylko dla mnie, ale dla całego domu mody, dla wszystkich. Jest moją prawą ręką. Jeśli nie możemy się spotkać, to non stop rozmawiamy przez telefon., komentował charakter ich współpracy Lagerfeld.

Wydaje się więc, że nie ma lepszej kandydatki na miejsce Karla niż Virginie. 
Dyrektor Studia Mody CHANEL została wyznaczona przez Alaina Wertheimera na kontynuatorkę twórczej pracy nad kolekcjami, zatem dziedzictwo Gabrielle Chanel i Karla Lagerfelda może trwać nadal.

 

IMG_0807

IMG_0809
IMG_0810
IMG_0811
IMG_0812
IMG_0813
photo: INSTAGRAM

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply