Wakacyjne ABC, czyli jak zadbać o higienę podczas urlopu

Czerwiec 29, 2020
lato

Przed nami cudowny czas wakacji. Relaks na słonecznych morskich plażach lub podczas górskich spacerów. Wszystko zależy od tego, jakie aktywności kochamy najbardziej. Jednak niezależnie od tego dokąd się wybieramy warto zadbać o swoje zdrowie. Dziś przedstawiam wam wakacyjne ABC, które pozwoli spędzić urlop bezpiecznie. 

Higiena przede wszystkim!

W dobie pandemii koronawirusa dbanie o higienę nabrało szczególnego znaczenia. Dla przeciwdziałania zachorowaniu ważna jest nie tylko uważność, ale też higiena osobista. Bardzo ważne jest, systematyczne MYCIE RĄK. Po zabawie w piaskownicy, na plaży, po wyjściu z toalety, po zakończeniu zabawy ze zwierzętami dłonie, których używamy do jedzenia są najbardziej narażone na bakterie znajdujące się w otoczeniu.

Celem systematycznego mycia rąk, ale też całego ciała jest usunięcie zanieczyszczeń takich jak kurz, pył, bakterie, pot czy złuszczony naskórek . Wszystkie te zanieczyszczenia utrudniają oddychanie skórze, ale mogą być też przyczyną pojawienia się niechcianych infekcji. Ciepła kąpiel poza tym reguluje funkcję układu krwionośnego, pracę serca, ale też zapewnia dobry sen.

higiena

Wakacyjne aktywności, a higiena

Lato to przede wszystkim czas, w którym można bez skrępowania nurkować, pływać w morzu czy jeziorze. Woda jest cudownie ciepła, a aura sprzyja nie tylko kąpielom słonecznym. Jeśli jednak wybieracie się nad wodę to koniecznie pamiętajcie o kremie ochronnym. Aktywność w wodzie i odbijające się od tafli wody promienie słoneczne potrafią nieźle poparzyć. Dlatego jeśli planujecie urlop nad morzem czy jeziorem koniecznie pamiętajcie o kremie z ochroną UV.

Musicie pamiętać, że pływanie (nie ważne czy na basenie czy w jeziorze) może wpływać szczególnie u kobiet na pojawienie się infekcji w okolicach intymnych. Aby zapobiegać tej nieprzyjemnej dolegliwości warto wziąć ze sobą tabletki Gynauxil. Są to globulki dopochwowe przeznaczone dla kobiet w każdym wieku.

g3

gynauxil

Wskazania do stosowania to przywracanie lub utrzymanie właściwego pH, co stwarza warunki hamowania infekcji bakteryjnych i grzybiczych. Łagodzenie objawów suchości pochwy, wzmacnianie naturalnej flory bakteryjnej pochwy np. po antybiotykoterapii, po menstruacji, w okresie zaburzonej gospodarki hormonalnej oraz w przypadku stwierdzonej niskiej liczby bakterii kwasu mlekowego w badaniu pochwy.

g2g1Jak 

Jak widzicie higiena intymna jest bardzo ważna. Kąpiel lub podstawowe mycie powinno odbywać się wieczorem, kiedy po całym dniu kontaktu z zanieczyszczonym środowiskiem zmuszeni jesteśmy usunąć brud pochodzący z zewnątrz. Dlatego niezmiernie ważna jest dbałość o utrzymanie czystości tych miejsc. Dla kobiety ważna jest także dbałość o czystość w okresie miesiączkowania, ponieważ zaniedbanie sfery intymnej może prowadzić do zakażeń, a nawet grzybicy.

Co wziąć na urlop, aby był bezpieczny?

Niezależnie czy wybieracie się na kajaki, plażowanie nad polskim Bałtykiem czy wycieczkę nad jezioro koniecznie zabierzcie ze sobą bikini. Przyda się również kapelusz, który będzie chronić przed promieniowaniem słonecznym, klapki oraz lekka i zwiewna sukienka. Wykorzystanie ją zarówno na popołudniowe wyjście zakładając szpilki czy poranny spacer na plażę.

Nie zapomnijcie spakować też maści łagodzących, które ochronią przed poparzeniem słonecznym. Warto wrzucić też do walizki żel , który można zastosować po ugryzieniu komarów lub innych muszek. Przyniesie ukojenie, ale też zmniejszy swędzenie po ugryzieniu tych niechcianych owadów.

Mając ze sobą wszystkie te rzeczy oraz pamiętając o codziennej higienie i regularnym myciu rąk, na pewno urlop spędzimy bezpiecznie!

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply